Evde Freelance Yazarlık Yaparak Para Kazanmak

Evde freelance yazarlık yaparak para kazanmak oldukça kolay ve yazı yazma kapasitesine güvenen kişiler, evlerinden para kazanabiliyor. Günümüzde maddi kazanç sağlamak amacıyla pek çok kişi ek iş olarak yapabileceği bir iş arıyor. Çalışmayan kişiler de evlerinden para kazanabileceği bir iş fikri arıyor. Yazı yazma kalitesine ve genel bilgi birikimlerine güvenen kişiler, evde freelance yazı yazarak para kazanmayı mümkün kılıyor.

 

Makale yazarlığı olarak bilinen freelance yazarlık üzerinden para kazanmak, internette bulunan pek çok site sayesinde mümkün olabiliyor. Dileyen kişiler yazdığı hazır yazıları bu sitelere yükleyerek, dileyen kişiler de makale siparişleri alarak kazanç sağlayabiliyor.

Evde Freelance Yazarlık Yaparak Para Kazanmak Nasıl Olur?

Makale yazarlığı yaparak para kazanmak oldukça kolay. Üstelik bu işi yapmak için herhangi bir eğitim ve uzmanlık da gerekmiyor. Basit kuralları olan bu iş, yazı yazma kapasitesine güvenen herkes tarafından yapılabiliyor. Bu işi yapacak olan kişilerin ilk yapması gereken; yazdıkları yazıları hangi platformda satışa sunacağına karar vermek. Evde freelance yazarlık yaparak para kazanmak için arama motoru üzerinde basit bir arama yaparak ilgili internet sitelerine ulaşabilmek mümkün.

 

Hazırlanacak olan yazıların belirli bir formatta olması gerekiyor. SEO çalışmaları kapsamında alım satımı yapılan bu yazıların da SEO kurallarına uygun bir şekilde, anahtar kelime kullanımlı yani etiketli olması gerekiyor.

Ne Kadar Kazanılır?

Mümkün ve bu işi yapacak olan kişiler, kazançlarını kendileri belirleme fırtına sahip. Genellikle kelime başına ücretlendirme yapılan bu iş sayesinde ayda binlece TL kazanabilmek mümkün. Dolayısı ile makale yazarları ne kadar çok yazı yazarlarsa o kadar çok kazanabiliyorlar.

 

Günümüzde makale yazarlığı ek işi fiyatlandırmasında 100 kelime başına minimum 1 TL kazanılıyor. Yazı yazmaya yeni başlayan kişiler, günlük olarak 10 bin kelime yazdıklarında, minimum 100 TL kazanabiliyor. Bu da aylık olarak 3.000 TL’ye denk geliyor. Bu iş ek olarak yapılabildiği gibi başlı başına bir iş olarak da yapılabiliyor.