Evde Kariyer Koçluğu Yaparak Para Kazanma

Evde kariyer koçluğu yaparak para kazanma son yıllarda oldukça rağbet gören bir iştir. Kariyer koçluğunun tanımını verecek olursak kişilerin, iş hayatıyla ilgili olarak farkındalıklarının artması ve kariyer hedefleri doğrultusunda nasıl bir gelişim ve dönüşüm sağlayacağına dair aksiyonların belirlenmesine yardımcı olmaktır. Evden para kazanmanın bir diğer yolu olarak görülmektedir.

Çoğu birey, iyi bir kariyer için iyi bir eğitimin yeterli olmadığının farkındadır. Bu yüzden sürekli artan beklentiler içinde zaman zaman hatalar ve de kafa karışıklıkları olmaktadır. Bu da zaman içerisinde kişinin enerjisini kaybetmesine ve verimliliğinin azalmasına hatta ilerleme sürecinin durmasına dahi yol açabilmektedir.

Kilit nokta ise kişinin kendisini çok iyi bir şekilde tanıması ile açılacaktır. Kariyer koçluğu da bu noktada devreye girmektedir. Bireyin saklamış olduğu gücün ve engel olan dışsal nedenleri net bir şekilde anlamasını sağlamaktadır. Böylece konular ile ilgili çözüm süreçleri sunulacaktır. İş seçimlerinin kişinin yetkinlikleri ile uyumlu olup olmadığı, adaptasyon, performans artışı, terfi ya da iş değişikliği gibi konuların doğru yönetilmesini ve iş hayatının keyifli hale gelmesi amaçtır. Bireyin kariyeri ile hayallerinin gerçekleşmesi için yolların ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır.

Koçluk Süreci

Koçluk süreci danışanın sizinle yapacağı ilk görüşmede ilgili gereksinimim tespit edilmesiyle başlamaktadır. Günümüzde yoğun iş hayatı ve koşturma içerisinde birebir görüşme yapmak zorlandığı için artık birçok kişi telefon ya da görüntülü konuşma ile bu destekleri de almaktadır. Bu sayede evde kariyer koçluğu yaparak para kazanma yolunu sağlamış olursunuz.

İlk görüşmeden sonra uyumlu bir çalışma yapıp yapamayacağınız netleşmiş olacaktır. Gereksinimlere göre kapsam ve süreç belirlendikten sonra vereceğiniz teklif ile anlaşmanızı sağlayabilirsiniz. Telefon ile yapacağınız görüşmeler sonrası her seans bitiminde bir sonraki seansın tarihi ve gerçekleştirilmesi beklenen aktiviteler belirlenecektir.

Evde Kariyer Koçluğu Yaparak Para Kazanma

Evde kariyer koçluğu yaparak birçok danışanınızın hayatlarını olumlu yönde etkileyebilirsiniz. Para kazanmak için öncelikle kariyer koçluğu eğitimini almanız gerekmektedir. Daha sonra kariyer koçluğu yaptığınızı belirten reklam çalışmalarını yaparak, sosyal medya platformlarını kullanarak kendinize müşteri bulabilirsiniz. Kariyer koçluğu yapan birçok kişi web sitesi kurarak işini profesyonel olarak da yapmaktadır. İlerleyen zamanlarda böyle bir çalışma yaparak kariyer koçluğu yaptığınızı geniş kitlelere duyurabilir ve zamanla ciddi miktarda para kazanmaya başlayabilirsiniz.